راهنمای ثبت نام و نگارش مقالات
ثبت رزومه علمی
الگوی تهیه پاورپوئینت ارائه
الگوی تهیه پوستر
ارسال پوستر
برنامه زمان بندی
درخواست ارسال گواهینامه
صفحه اصلی > سخنران کلیدی
.: سخنران کلیدی
دکتر علی وحیدیان کامیاد در سال 1326 در مشهد چشم به جهان گشود . دوره دبستان و متوسطه را در زادگاهش به اتمام رساند و پس از کسب دیپلم در سال 1345 در رشته ریاضی کاربردی وارد دانشگاه فردوسی مشهد شد. پس از گذراندن کلاس های موسسه دکتر مصاحب در سال 1356 جهت کسب مدرک فوق لیسانس به آمریکا سفر کرد و پس از کسب مدرک فوق لیسانس به ایران بازگشت. بین فوق لیسانس و دکترای ایشان تا سال 1364 به دلیل مواجه شدن با انقلاب اسلامی فاصله ای بوجود آمد و سرانجام در سال 1364 از طرف دانشگاه فردوسی مشهد جهت دریافت مدرک دکترا به انگلیس بورس شدند و در سال 1367 موفق به کسب دکترای کنترل خود شده و به ایران بازگشتند.
ایشان از سال 1351 پس از گذراندن دوره های دکتر مصاحب جهت تدریس در دانشگاه فردوسی دعوت شدند و از آن زمان در دانشگاه فردوسی استخدام شدند. بیش از 250 مقاله از ایشان در مجلات علمی به چاپ رسیده است. پنج کتاب توسط ایشان در زمینه های منطق فازی و نظریه کنترل تالیف گردیده است که از جمله آن می تو
ان مقدمه اي برنظريه كنترل و كنترل بهينه، مقدمه ای بر منطق فازی و کاربردهای عملی را نام برد. ایشان در بیش از 20 طرح پژوهشی با صنایع بزرگ کشور به عنوان مجری همکاری داشته اند. همچنین ایشان در زمینه ابداعات نیز اثرات ماندگاری از خود در سیستم های هوشمند بجا گذاشته اند که از آن جمله ساخت اجاق خوراک پزی هوشمند، ماشین هوشمند و دستگاه هوشمند معلق سازی اجسام را می توان نام برد. ایشان در 15 انجمن علمی بین المللی و ملی عضو و در بسیاری از آنها مسولیت اجرایی دارند. ایشان در سال 1390 به عنوان یکی از مفاخر علمی کشور معرفی و نام ایشان در شناسنامه این مرکز ثبت گردید. بسیاری از اساتید مشهور کشور در رشته های مهندسی برق کنترل و مخابرات افتخار کسب دانش از حضور ایشان را داشته اند.